Item #: P-203-SK4-10"
Reclaim the razor-sharp edges of your favourite knives with the 10" "Double Sharp" Sharpening Steel - a must-have tool to regain a lost or damaged knife blade edge.
- Comes with Stainless Steel Hanging Ring for easy storage.
- The Non-Slip Tip and 1½” Square Guard provide additional protection during use.
  In Stock 213
  Product ID P-203-SK4-10
Manufacturer Egginton
  UPC 7-76847-33740-0
Date Added
Quantity
  • Description
  •    Reviews
Item #: P-203-SK4-10"
Click to view Product Spec Sheet
Printable Product Details Page
Purpose:
Designed to maintain a sharp edge on knives used in both commercial and domestic applications.
Care Instructions
Carefully hand wash and dry immediately after use, do not place in a dishwasher.
Product Reviews
No Reviews For This Product.
Glossary 2
These are our current best sellers.
2.5" Tourne/Paring - GreenSuper Special
4" Chef‘s Paring/Utility Knife
6" Chef's, Granton, POM Ergo Handle